Colors: Orange Color

Halk arasında “ince hastalık” olarak bilinen “verem” hastalığına yakalanan, kurtulamazdı. Verem, bir başka deyişle tüberküloz, günümüzde artık tedavi edilebilir olmasına rağmen hala çok sayıda kişibu hastalık nedeniyle hayatını kaybediyor. Öyle ki dünyada her yıl 2 milyon insan verem hastalığından ölüyor. Bunun nedeni ise hastalığın zamanında tespit edilememesi ve tam tedavinin uygulanmaması.

Akciğer kanserine dikkat! Sıklığı son 20 yıldır dikkat çekici şekilde artan akciğer kanseri pek çok kişinin hayatını tehdit ediyor. Akciğer kanserinin görülme sıklığındaki artışın nedenleri arasında ise başta sigara tüketimi olmak üzere, çevre kirliliği ve havadaki kanserojenler yer alıyor. Sağlık - 24.02.2016 11:57 Akciğer kanserine erken tanı konulduğunda tam tedavi başarısı yüzde 85-90 gibi oldukça yüksek bir oranda seyrediyor.

SAĞLIK HABERLERİ | 23.05.2017 11:15 | Son Güncelleme 27 Kasım 2017
Havaların bir açıp bir kapadığı, gün içerisinde ısı değişikliklerinin fazlasıyla kendini gösterdiği bahar ayları bir yandan soğuk algınlığına bir yandan da alerjiye davetiye çıkarıyor. Üstelik sadece bahar ayları değil mevsim geçişlerinde de etkisini gösteren hastalıklar çoğu kez birbiriyle karıştırılabildiğinden tedavisinde de gecikme yaşanabiliyor ya da gereksiz yere antibiyotik kullanarak vücuda fayda yerine zarar verilebiliyor!

Most Read